مقالات

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

VRF دستگاهی است دو تکه، سرمایشی و گرمایشی شامل:  یونیت بیرونی خارج از ساختمان و یونیت‌های داخل ساختمان که (فن کویل) متصل به آن است.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی VRF به دو دسته کلی  GHP(مخفف کلمه gas heat pump که نیروی محرک کمپرسور آن یک موتور احتراق داخلی است و با گاز لوله‌کشی شده شهری کار می‌کند) و EHP (مخفف Electric heat pump که نیروی محرک کمپرسور آن یک الکتروموتور است که با انرژی برق کار می‌کند) تقسیم‌بندی می‌شود. نکته اینجاست که در ایران به اشتباه به سیستم‌های EHP همان   VRFگفته می‌شود در حالی‌که EHP در زیرمجموعه سیستم‌های VRF قرار دارد. لذا در این متن ومتون‎‌ دیگر، هر جا که از VRF نام برده می‌شود منظور همان EHP است که با الکتروموتور و انرژی الکتریسیته کار می‌کند.

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

درواقع همان کولر گازی دوتکه است. که یونیت داخلی آن به جای اینکه روی دیوار نصب شود داخل سقف کاذب نصب شده وبه‌ صورت توکار، کانالی با ارتفاع نهایت 25 سانتی‌متر جلوی آن اجرا می‌شود. این دستگاه قابلیت تامین گرمایش و سرمایش چندین  فضا از جمله، اتاق خواب‌ها و سالن را دارد. که به‌ طورمثال در واحد‌های 100 متری با یک دستگاه که در راهروی مربوط به اتاق‌ها قابل نصب می‌باشد. با استفاده از کانال‌کشی و نصب سقف کاذب فقط درآن محل می‌توان سرمایش و گرمایش کل واحد را تامین کرد که در این حالت دیگر نیازی به لوله‌کشی مدار رادیاتورها و خرید ونصب رادیاتور و کولرگازی نمی‌باشد.

logo-white.png
برودتی شمس با بیش از 30 سال سابقه در زمینه تهویه مطبوع، مشاور، همراه و مجری پروژه های شما
کلیه حقوق این سایت محفوظ می‌باشد 

تماس با ما

تلفن
03136631718
موبایل
09131147758
ایمیل
 info@shams-aircondiction.com

Search