5 نکته مهم در مورد سرویس کولر گازی

اسپیلت

یکی از مهمترین نکاتی که شما در مورد نگهداری از کولر گازی باید به آن دقت داشته باشید سرویس کولر گازی می باشد. افرادی که کولر گازی را سرویس می کنند باید در کار خود حرفه ای باشند تا به بهترین نحو ممکن قادر باشند کولرهای گازی را از هر نظر بررسی کرده تا کولرها کارکرد درستی داشته باشند. برخی از نکاتی که مربوط به سرویس کردن کولر گازی می باشد و شما باید به آنها دقت داشته باشید را در ادامه بیان می کنیم.

سرویس کولر گازی

نکاتی در مورد سرویس کولر گازی

از جمله مهمترین نکاتی که در مورد سرویس کولر گازی اهمیت دارد عبارت است از :

1- آشنایی با عملکرد کولر گازی

 در ابتدا باید با نوع عملکرد کولر گازی آشنایی به دست آورید. عملکرد هر یک از کولر گازی ها با یکدیگر متفاوت است و همین مورد سرویس کردن متفاوتی را برای آنها رقم می زند.

2- نظافت کولر گازی

 همیشه باید کولر گازی خود را تمیز کنید. در واقع تمیز نگه داشتن کولر گازی موجب می شود که سرویس کردن آن هم آسان شود.

3- پاکسازی فیلتر های کولر

 پاکسازی فیلترهای کولر یکی از دیگر نکاتی است که باید به آن دقت زیادی داشته باشید. فیلترها یکی از اصلی ترین مولفه های کولرهای گازی هستند. اگر فیلترهای کولر گازی به درستی سرویس شوند شما می توانید هوای دل انگیز و متعادلی را از درون آن دریافت کنید.

4- نظافت کویل و کندانسور

 تمیز کردن کویل و کندانسور درونی کولرهای گازی یکی از دیگر نکات بسیار مهمی است که شما باید به آن دقت داشته باشید. شما زمان تمیز کردن این قطعات باید برق ساختمان را قطع کنید تا مشکلی به وجود نیاید.

5- نصب صحیح اتصالات

 لوله و اتصالات نصب شده روی کولر گازی باید به درستی نصب شوند تا سرویس کردن آسانی داشته باشند. لوله ها و اتصالات دارای عمر مشخص شده ای هستند که بعد از مدتی باید آنها را تعویض کنید تا کارکرد درستی داشته باشند

به نظر شما این مطلب مفید بود؟

لطفا امتیاز دهید

میانگین امتیاز ها 5 / 5. تعداد امتیاز ها 1

اولین نفر باشید که امتیاز می‌دهید